Ile zarabia ekspert kredytowy?

By | doradztwo kredytowe | No Comments

Z racji wykonywanego zawodu dość często odwiedzam różne fora internetowe o tematyce finansowej. Ostatnio natknęłam się na wiele opinii o doradcach kredytowych i finansowych, zarówno pozytywnych jak i skrajnie negatywnych. Aby to zrozumieć i mieć na ten temat własne zdanie chcę wyjaśnić jaka jest różnica między doradcą kredytowym a doradcą finansowym.

Na czym zarabia doradca kredytowy?

Read More

Zmiany w programie Mieszkanie dla Młodych 2015

By | mieszkanie dla młodych | No Comments

Sejm uchwalił nowelę, Senat przyjął, a teraz jeszcze tylko podpis Prezydenta i ogłoszenie w Dzienniku Ustaw. Na początku Sierpnia 2015 wejdzie w życie nowelizacja programu Mieszkanie dla Młodych.

Dla tych, których to interesuje, przedstawię planowane zmiany programu MdM, o których pisałam wcześniej w artykule: Jakie są warunki programu Mieszkanie dla Młodych. Jakie to będą zmiany? Czy zwiększy się dostępność programu?

Warunki programu Mieszkanie dla Młodych Read More

Ile wyniesie minimalny wkład własny w 2015 roku?

By | kredyty hipoteczne | No Comments

Z Nowym Rokiem 2015 wchodzi w życie kolejny etap Rekomendacji S, którego jednym z efektów będzie konieczność wniesienia przez kredytobiorcę minimum 10-procentowego wkładu własnego. Oznacza to mniej więcej tyle, że każdy potencjalny kredytobiorca będzie musiał się liczyć z koniecznością posiadania środków w wysokości co najmniej 10%. Wiele banków, nie chcąc narażać klientów na zbyt nagłe i drastyczne zmiany, zaczęło już wcześniej stosować zasady zdecydowanie bardziej restrykcyjne w stosunku co do posiadania minimalnego wkładu własnego.
Jaki minimalny wkład własny w 2015 roku? Read More

Warunki programu Mieszkanie Dla Młodych

By | mieszkanie dla młodych | No Comments

Jakie są zasady i wymagania rządowego programu Mieszkanie dla Młodych? Jako doradca kredytowy odpowiem na kilka nurtujących nas wszystkich pytań.Warunki programu Mieszkanie dla Młodych

Kto może być uczestnikiem programu Mieszkanie dla Młodych?

Program jest przeznaczony dla wszystkich osób nabywających swoją pierwszą nieruchomość pod warunkiem, że w danym roku kalendarzowym nie ukończyły 35 roku życia. Dla małżeństw wyznacznikiem jest wiek młodszego współmałżonka, czyli jeśli np. mąż przekroczył 35 lat, a żona nie – mogą wziąć udział w programie. Read More